Pedicure podologiczny

Na czym  polega różnica między pedicure kosmetycznym a pedicure podologicznym?

Pedicure kosmetyczny.

Pedicure kosmetyczny jest pielęgnacją zdrowych stóp poprzez stosowanie zabiegów parafinowych, peelingów, kremów, masażu relaksującego stopy i powierzchownej obróbce zdrowej skóry na stopach oraz usunięciu skórek okołopaznokciowych, skróceniu paznokci i ich pomalowaniu.

W myśl dotychczasowych przepisów i na podstawie obecnych uregulowań prawnych „kosmetyczka może wykonywać wszelkie zabiegi, które nie wypełniają definicji leczenia oraz zabiegu medycznego (leczniczego). Może wykonywać zabiegi mające na celu regenerację, pielęgnację i upiększanie ciała, o ile zakres samych czynności nie będzie leczeniem choroby bądź przywracaniem funkcji ciała.”

Pedicure podologiczny.

Pedicure podologiczny jest pielęgnacją i leczeniem stóp.

Polega on na tym, że:

  • Przy pomocy fachowej wiedzy specjalisty podologa przeprowadzony jest dokładny wywiad z pacjentem / klientem na temat ogólnego stanu zdrowia, a w szczególności stanu zdrowia kończyn dolnych.
  • Zakładana jest karta klienta / pacjenta.
  • Specjalistyczne oględziny kończyn dolnych i wnioski wpisywane są na kartę a propozycje pielęgnacji lub leczenia szczegółowo omawiane z klientem.
  • Podczas pedicure podologiczny w sposób fachowy i najczęściej bezbolesny usuwane są modzele, nagniotki, gruba i twarda skóra na stopach, fachowa obróbka paznokci stóp i w razie potrzeby zastosowanie odpowiednio dobranych kremów lub preparatów.
  • Podczas pedicure specjalistyczny używa się często drogiego sprzętu i wysterylizowanych narzędzi co zapewnia klientowi bezpieczeństwo podczas wykonywania usługi.

Do klientów i zainteresowanych usługami pedicure chcę tylko zaapelować, że jeśli ważne jest zdrowie Waszych stóp to zanim zdecydujecie się na pedicure proponuję dokładnie zastanowić się gdzie skorzystać z usługi.

Zadaj sobie pytanie czy powinnaś skorzystać z zabiegu pielęgnacyjnego, czy raczej z pielęgnacyjno-leczniczego. W Polsce jest wiele gabinetów kosmetycznych, gdzie pracują specjaliści do spraw podologii i wiele gabinetów podologicznych. Moja skromna rada – sprawdź kwalifikacje, zobacz certyfikaty i zapytaj o sterylizację narzędzi.

Na usuwanie odcisków, modzeli, nagniotków, wrastającego paznokcia i innych dolegliwości przez kosmetyczkę bez odpowiednich szkoleń podologicznych nie powinnaś się godzić. Ryzyko jest zbyt duże by swoje zdrowie tracić niepotrzebnie.

Jeżeli nie znasz się na pedicure to nie rób go sama w domu. Pamiętaj, że nadmierne moczenie stóp, nieumiejętne używanie tarki albo pumeksu, nieznajomość w obcinaniu paznokci może przynieść wiele złego.

Nakładanie peelingów, masek, źle dobranych kremów na skórę stóp bardzo źle wpływa na „psychikę” skóry. Poprzez traktowanie skóry źle dobranymi kremami a w dodatku niefachowym ścinaniem naskórka doprowadzasz do „niezadowolenia” tkanki skórnej, która w efekcie musi się bronić i może zaskoczyć pojawieniem się bólu, może twardnieć, pękać, swędzieć albo piec.

Zadbane, zdrowe nogi odwdzięczą się tym, że będą nosiły Cię przez wiele lat życia.

czy zdajesz sobie sprawę że :
– Przeciętna kobieta tylko podczas zakupów pokonuje dystans 214 km w roku.
– Ścięgno Achillesa może wytrzymać ciężar około jednej tony.
– Nacisk na piętę kobiety ważącej 60 kg chodzącej w butach na szpilkach przypada 28-krotny ciężar swojego ciała. Oznacza to, że jedna stopa wytrzymuje ciężar słonia ważącego 1 680 kg.
– Człowiek w ciągu swojego życia przeciętnie przechodzi 128 747 kilometrów. To oznacza, że pokonuje 3 tysiące maratonów lub 3 razy obchodzi kulę ziemską.
– Podczas normalnego chodzenia w normalnym obuwiu na tylną część stopy przypada 4,5- krotny ciężar własnego ciała. Podczas biegu obciążenie zwiększa się 9-krotnie.

Pedicure podologiczny w Szczecinie - umów się na wizytę:

Godziny otwarcia

  • Pn, śr, pt: 8:00 - 16:00
  • Wt., czw: 12:00 - 20:00
  • Sobota: 9:00 - 12:00
    (dodatkowo płatna po ustaleniu terminu)