Grzybica paznokci

Szybkie rozpoznanie początku grzybicy paznokci umożliwia efektywne leczenie. Pierwsze objawy manifestują się na brzegach płytki paznokciowej, która robi się pożółkła lub zmienia kolor na zielonkawy lub szary. Mamy do czynienia z łamliwymi, kruchymi, zgrubiałymi paznokciami z poprzecznymi bruzdami, które ulegają rogowaceniu i odwarstwianiu się. Bywa, że łuszczyca, czy stany zapalne wału paznokciowego są mylone z początkami grzybicy paznokci.

W gabinecie podologicznym istnieje możliwość pobrania zeskrobin paznokciowych za pomocą specjalnego frezu.

W gabinecie podologicznym znajdują się preparaty przeciw grzybicy polecone w zależności od zaawansowania grzybicy na paznokciach.

Paznokcie z bardziej zaawansowaną grzybicą powinny być bezwzględnie oczyszczone (dokładne czyszczenie mechaniczne).
Podolog bezboleśnie usunie zgrubiałe i kruche miejsca na paznokciu grzybiczym. Jeżeli będzie możliwość to zrekonstruuje paznokieć przy pomocy specjalnych preparatów (np. przeciwgrzybicza masa do rekonstrukcji paznokci).

W gabinecie podologicznym usuwa się warstwy rogowe pod paznokciem, jeżeli dotyczy to np. onyholizy paznokci, czyli gdy płytka paznokcia odchodzi od łożyska paznokcia.

Grzybica u chorych na łuszczycę jest dużo gorsza w leczeniu. Objawy są podobne i dlatego rozpoznanie oraz wdrożenie odpowiedniego leczenia powinno być prowadzone we współpracy z dermatologiem.

We wszystkich przypadkach leczenie grzybicy związane jest z długotrwałą kuracją. Trwa to od kilkunastu tygodni do nawet kilkunastu miesięcy. Potrzebna i pomocna jest tutaj wielka dyscyplina i wytrwałość w profilaktyce samego chorego. Bez cierpliwości i systematyczności chorego nie pozbędzie się grzybicy tak łatwo.

Leczenie grzybicy paznokci w Szczecinie - umów się na wizytę:

Godziny otwarcia

  • Pn, śr, pt: 8:00 - 16:00
  • Wt., czw: 12:00 - 20:00
  • Sobota: 9:00 - 12:00
    (dodatkowo płatna po ustaleniu terminu)