Wkręcające paznokcie

Wkręcające się paznokcie charakteryzuje się tym, iż maja one kształt rurki. Zawijające się boki paznokcia ściskają łożysko i wbijają się w wał paznokciowy tak, że po pewnym czasie pacjent zaczyna cierpieć.

W czasie wzrostu paznokcia bardzo często dochodzi do intensywnych zrogowaceń wałów okołopaznokciowych. Na ten stan bardzo duży wpływ ma również nadmierne rogowacenie łożyska. Płytka paznokcia jest wówczas grubsza i twardsza, co sprawia, że skracanie takich paznokci stanowi dla chorego nie lada wyzwanie. Dodatkową konsekwencja tego typu paznokci jest powstawanie bolesnych odcisków podpaznokciowych.

Wkręcający się paznokieć na początku nie musi dawać dolegliwości bólowych, ale nawet dyskomfort jest sygnałem, aby jak najszybciej pojawić się u podologa. Zaniechanie prowadzi do stanów zapalnych. Faza końcowa jest niezmiernie bolesna i dużo trudniejsza do leczenia. Dochodzi do tego, że chory nie tylko mocno utyka, ale często przestaje całkowicie chodzić.

Problem wkręcających się paznokci w ogromnej mierze zawdzięcza się chodzeniu w niewygodnym obuwiu. Zwężane buty, a w szczególności szpilki, najbardziej przyczyniają się do powstawania tej dolegliwości. Duży wpływ ma również deformacja stopy oraz Haluksy. Jeżeli dołączy się do tego niewygodne obuwie, to wkręcający się paznokieć jest prawie pewny. Należy jeszcze wspomnieć o tym, że nieprawidłowe obcinanie paznokci, szczególnie na bokach płytki, jest bardzo częstym powodem wkręcania się paznokci.

Leczenie wkręcających paznokci w Szczecinie - umów się na wizytę:

Godziny otwarcia

  • Pn, śr, pt: 8:00 - 16:00
  • Wt., czw: 12:00 - 20:00
  • Sobota: 9:00 - 12:00
    (dodatkowo płatna po ustaleniu terminu)