Rekonstrukcja płytki paznokcia

Ubytki paznokci u stóp mogą mieć różne powody  – od uszkodzeń mechanicznych po zmiany chorobowe:

– Uszkodzenia mechaniczne, czyli te których najczęstszym powodem jest uderzenie w palec, gdzie wraz z usunięciem krwiaka podpaznokciowego schodzi cały, bądź też część paznokcia.

– Te po chirurgicznym usunięciu części bądź całości wrastających paznokci. W tym przypadku często uszkodzeniu ulega również macierz oraz łożysko paznokcia, co skutkuje brakiem prawidłowego wzrostu lub całkowitym zahamowaniem wzrostu naturalnej płytki.

W zmianach chorobowych najczęściej mamy do czynienia z ubytkami przy paznokciach zdrewniałych lub tez grzybiczych oraz w przypadkach, gdzie płytka pozostaje niezespojona z łożyskiem (onycholiza).

W każdym z przypadków można wykonać rekonstrukcję lub protetykę (czyli założyć protezę) paznokcia. Wykonuje się to w celu poprawy komfortu w trakcie normalnego funkcjonowania. Pozbawienie palca zewnętrznej warstwy ochronnej w formie płytki paznokciowej może doprowadzać również do stanów zapalnych i bolesnych obrzęków.

Przeciwwskazaniem do wykonania rekonstrukcji są paznokcie z grzybicą. Takie paznokcie należy wcześniej wyleczyć, oczyścić, a następnie poddać rekonstrukcji.

Rekonstrukcja płytki w Szczecinie - umów się na wizytę:

Godziny otwarcia

  • Pn, śr, pt: 8:00 - 16:00
  • Wt., czw: 12:00 - 20:00
  • Sobota: 9:00 - 12:00
    (dodatkowo płatna po ustaleniu terminu)