Krwiak podpaznokciowy

Krwiak podpaznokciowy to nic innego jak wylew krwi pod płytką paznokcia. Pojawia się w wyniku uszkodzenia naczyń krwionośnych – najczęściej na skutek uderzenia, tarcia lub ucisku.

Płytka paznokciowa zmienia wówczas swój naturalny kolor, a czasami również i kształt. Zdarzyć się może również, iż paznokieć ulega oddzieleniu od łożyska. Krwiak podpaznokciowy bezwzględnie wymaga usunięcia zebranego pod nim materiału.

Duże krwiaki kilkunastodniowe mogą być niebezpieczne. Mogą one prowadzić do groźnych zakażeń, a co najmniej do bolesnego samoistnego zejścia płytki lub też do chirurgicznego usunięcia paznokcia. Jak najszybsza wizyta u podologa pozwoli na bezbolesne usunięcie krwiaka i szybki powrót do stanu pierwotnego, bez problematycznych powikłań. Krwiaki utrzymujące się dłużej niż 7 dni przypominają np. czerniaka złośliwego. dlatego też wizyta u podologa wydaje się być rozsądnym rozwiązaniem.

Pamiętaj, na przykład u czerniaka złośliwego zabarwienie na brązowy kolor płytki paznokciowej może pojawić się także pod wpływem niektórych leków, jak niektóre antybiotyki, np. tetracyklina, ale także cignolina, chloropromazyna, ale równię barwników zawartych w kosmetykach do paznokci.

Leczenie krwiaka podpaznokciowego w Szczecinie - umów się na wizytę:

Godziny otwarcia

  • Pn, śr, pt: 8:00 - 16:00
  • Wt., czw: 12:00 - 20:00
  • Sobota: 9:00 - 12:00
    (dodatkowo płatna po ustaleniu terminu)