Nadmierna potliwość stóp

Nadpotliwość to nie tylko sprawa nieodpowiednich skarpetek i butów, skąd wydobywa się często drażliwy zapach. Logika skłania nas wówczas do myślenia, że to przecież jest tylko zapach materiałów użytych do ich produkcji. Otóż nie, obuwie wykonane z tanich, sztucznych materiałów nie tylko same w sobie źle pachnie, ale jest źródłem nadmiernej potliwości stóp i jednym z głównych powodów powstawania innych chorób w zakresie stóp i nie tylko.

Ogólna nadpotliwość, w tym także stóp, jest również skutkiem chorób obwodowych. Ogólna nadpotliwość może być konsekwencją takich chorób jak:

– cukrzyca, 

– nadczynność tarczycy, 

– otyłość, 

– oraz choroby neurologiczne. 

Również zmiany hormonalne, dojrzewanie oraz w dużej mierze stres, zaliczany jest do czynników towarzyszących tym objawom.

Następnym powodem pocenia się stóp jest wzmożony wysiłek fizyczny, który dotyczy głównie sportowców, pracowników fizycznych, czy  też osób lubiących wędrówki. Można jeszcze wymienić rozchodzenie się kości śródstopia jako powód nadpotliwości.

Brak działań w kierunku zahamowania nadpotliwości stóp prowadzi do wielu nieprzyjemnych powikłań. Możemy do nich zaliczyć m.in. infekcje wirusowe, jak brodawki albo infekcje bakteryjne, jak grzybica, która bardzo dobrze czuje się w wilgotnym, ciemnym otoczeniu.

Leczenie nadmiernej potliwości stóp w Szczecinie - umów się na wizytę:

Godziny otwarcia

  • Pn, śr, pt: 8:00 - 16:00
  • Wt., czw: 12:00 - 20:00
  • Sobota: 9:00 - 12:00
    (dodatkowo płatna po ustaleniu terminu)